Nowy międzynarodowy projekt OUT-DOOR rozwija nieszablonowe metody nauczania

Projekt "OUT-DOOR" (Blended Outdoor Learning for fostering the employability of newly graduates) jest to międzynarodowa inicjatywa z udziałem 6 partnerów, na czele z Politechniką Łódzką, która jest koordynatorem projektu.

Projekt "Blended Outdoor Learning for fostering the employability of newly graduates" (o akronimie "OUT-DOOR") dotyczy konieczności wypełniania luki między formalnym wykształceniem a potrzebami szybko zmieniającego się rynku pracy. Projekt OUT-DOOR jest międzynarodową inicjatywą 6 partnerów – Politechniki Łódzkiej (koordynatora projektu), Uniwersytetu w Vigo (Hiszpania), Uniwersytetu w Salento (Włochy), Uniwersytetu Technicznego w Kaunas (Litwa), Uniwersytetu Azorów (Portugalia), oraz firmy szkoleniowej FEMXA. Koordynatorką projektu jest dr inż. Anna Laska-Leśniewicz z Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ.

W ramach projektu zostanie opracowany program szkoleniowy oparty na tzw.  metodologiach "outdoor learning", czyli uczenia się na świeżym powietrzu. W kontekście przygotowania studentów do wkraczania na rynek pracy to będzie interesująca i atrakcyjna forma pozyskiwania nowych umiejętność w nieszablonowy sposób. Skorzystają również nauczyciele akademiccy, którzy podczas szkoleń z partnerami-ekspertami będą mogli zapoznać się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami modelu Outdoor Learning. Dzięki projektowi studenci zdobędą wiedzę na temat swoich mocnych stron, rozwiną umiejętności miękkie, zbudują poczucie własnej wartości i wzmocnią szanse na zatrudnienie na współczesnym rynku pracy.

Projekt "OUT-DOOR" wychodzi poza ramy dotychczasowego kształcenia i bez wątpienia będzie dużym wsparciem w procesie przygotowywania przyszłego absolwenta uczelni technicznej do odnalezienia się na rynku pracy.

-Rozpoczęcie projektu: grudzień 2023

-Dofinansowanie: 400.000 EURO